Atrybuty (wg ważności): Ciepła, Czysta, Jasna
Znane Ciepłe Wiosny: Katherine Heigl, Nicole Kidman, Amy Adams, Christina Hendricks, Bryce Dallas Howard, Jessica Chastain (obejrzyj je tutaj)
Typ siostrzany: Ciepła Jesień (Warm/True Autumn)
Cechy wyglądu: włosy o cieplejszej jasnej lub średniej tonacji (zazwyczaj złocisty blond, średni cieplejszy blond, rudo-blond); cera także wyraźnie ciepła: złocista lub morelowo-brzoskwiniowa, jasna lub średnia; tęczówki brązowe, zielone, turkusowo-błękitne

Atrybuty

Ciepła Wiosna jednym z dwóch najcieplejszych typów urody z całej 12-tki, jest też najcieplejszą spośród Wiosen. Zarówno ona, jak i jej typ siostrzany, Ciepła Jesień, charakteryzują się dużym nasyceniem barw, przy jednocześnie niższej kontrastowości urody (harmonia barwna między odcienień cery, oczu, włosów, oprawy oka, czerwienią wargową). Warm Spring sięga więc po odcienie przesycone żółtym pigmentem (ciepłe), intensywne (czyste) i jaśniejsze niż Warm Autumn oraz zestawia je w niższe do średnich kontrastów.

Ciepła Wiosna w harmonijnie skomponowanych ciepłych i czystych, jaśniejszych odcieniach

Harmonia barwna jest zdecydowanie bliższa Ciepłej Wiośnie niż wysoka kontrastowość barw, a to dlatego, że choć jej uroda jest mocno nasycona ciepłym pigmentem i intensywna, jest jednocześnie nisko kontrastowa (nie ma tu wyraźnych, jak u Czystej Wiosny, różnic tonalnych w odcieniu skóry, oprawy oka, tęczówek, włosów i czerwieni wargowej).

Typ siostrzany

Podobnie sprawy mają się u jej typu siostrzanego, Ciepłej Jesieni, której paleta także jest skrajnie ciepła i niekontrastowa, ale zdecydowanie głębsza (ciemniejsza).

Ciepła Wiosna (Warm Spring) z lewej i głębsza od niej Ciepła Jesień (Warm Autumn)

Widzicie różnicę w walorze (stopniu zaciemnienia) obu typów siostrzanych? Warm Spring i Warm Autumn są skrajnie ciepłe, jednak różnica tkwi w głębi barw (Ciepła Wiosna jest zdecydowanie jaśniejsza i czystsza).

Paleta odcieni

Ciepła Wiosna sięgać powinna tylko po najcieplejsze i mocno nasycone odcienie z koła barw, urozmaicając je o najjaśniejsze odcienie z palety typu siostrzanego, Ciepłej Jesieni. Ubrana w barwy intensywne i ciepłe, lecz bez wysokich kontrastów, Warm Spring wygląda wspaniale, gdyż jej mocna pigmentacja znajduje wreszcie wsparcie w towarzystwie kompatybilnych odcieni, jak czerwień makowa i pomidorowa, czyste oranże, nasyconą złocistą żółć, koralowy róż, zieleń papuzią, trawiastą i jabłkową, ciepłe turkusy (aqua) oraz odcienie żółto-zielone (chartreuse, gruszka), a także jasne złoto i karmelowy brąz.

Ciepła Wiosna w palecie swoich najlepszych odcieni

Uroda wzmacnia się i wszystkie pożądane cechy (odcień tęczówek, czerwieni wargowej, oprawa oka, odcień włosów) zyskują wyrazistość, przy jednoczesnej redukcji zaczerwienień, zasinień czy przebarwień pigmentacyjnych.

Odcienie właściwe vs niekorzystne

Chcąc przekonać Was, że analiza kolorystyczna działa, jeśli wykona się ją rzetelnie i fachowo, zaprezentuję teraz kilka zestawień barw korzystnych dla Warm Spring i tych bardzo nietrafionych.

Zacznę od palety przeciwstawnej, czyli chłodnej, gdzie rozbieżny jest najważniejszy atrybut urody Ciepłej Wiosny, czyli temperatura.

Ciepła Wiosna w swojej gamie barw vs tonacja chłodna

Ciepła Wiosna w bieli ivory i czystym złocie vs niebieskawej bieli i srebrze

Ciepła Wiosna w czerwieni makowej vs magenta

Ciepła Wiosna w zieleni trawiastej vs szmaragdowo-niebieski

Ciepła Wiosna w swoich turkusach (aqua) vs zimny zimowy błękit

Ciepła Wiosna w żywym łososiu i moreli vs chłodne róże o niebieskim podtonie

W tonacji zapożyczonej od Chłodnego Lata i Chłodnej Zimy, Ciepła Wiosna może stać się wręcz sinawa, czego może nie być dobrze widać na zdjęciach, gdyż modelka ma makijaż fotograficzny, ale podczas wykonywania analizy, gdy jest się saute, każda niebieskawa żyłka i cienie pod oczami natychmiast się w towarzystwie barw chłodnych intensyfikują.

Oczywiście, w barwie nawet zimnej i nasyconej będzie lepiej, niż np. w zimnej i zbyt jasnej lub zbyt nisko nasyconej, gdyż jest to intensywny typ urody, jednak pełna harmonia barwna i pozytywne efekty dla urody pojawiają się dopiero w towarzystwie barw czystych i skrajnie ciepłych.

Przyjrzyjmy się teraz tonacji jasnej z palety Jasnego Lata i Jasnej Wiosny.
Przy niskim nasyceniu i mocnym rozjaśnieniu (niski walor = dużo bieli w kolorze), intensywna uroda Ciepłej Wiosny nie jest należycie podkreślona.

Ciepła Wiosna w swojej palecie vs pastele

Ciepła Wiosna w słonecznej żółci vs pastelowy maślany żółty

Ciepła Wiosna w trawiastej zieleni vs pastelowa mięta

Ciepła Wiosna w czystym łososiu i moreli vs pastelowy zimny róż

Ciepła Wiosna w swoich turkusach (bright aqua) vs chłodne pastelowe błękity

Pastele są zbyt nisko nasycone i za jasne względem intensywnej pigmentacji Warm Spring, nie przyniosą zatem w jej przypadku efektu wzmocnienia urody.

Na koniec paleta ciepła vs ciemna zapożyczona od Ciemnej Zimy i Ciemnej Jesieni.
Tutaj żywy płomień urody Ciepłej Wiosny zostanie natychmiast zdmuchnięty przez zbyt dużą zawartość czerni w tonacji głębokiej (walor jest zbyt wysoki).

Ciepła Wiosna vs paleta ciemna/głęboka

Ciepła Wiosna w makowej czerwieni vs zimowy burgund

Ciepła Wiosna w czystym łososiu i moreli vs zimowe fuksje i buraczki

Ciepła Wiosna w tonacji aqua vs błękit królewski i true blue

Ciepła Wiosna w trawiastej zieleni vs deep true green

Odcienie zbyt ciemne zadziałają przytłaczająco i będą wyglądały bardzo ciężko oraz, mówiąc wprost, postarzająco na urodę Warm Spring.

Makijaż

Również w makijażu Ciepła Wiosna powinna sięgać po barwy intensywne i bardzo ciepłe, unikamy jednak zbyt graficznych form, wprowadzających bardzo mocny kontrast. Urodę typów ciepłych bardzo łatwo podkopać, proponując im chłodny, za jasny lub zbyt zgaszony  makijaż.

Ciepła Wiosna i jej signature look w makowej pomadce vs zbyt chłodny makeup

Zbyt zimna tonacja makijażu nigdy nie zaprezentuje się tu dobrze. Osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego i niechcący postarzymy się makijażem. Nie ma nic złego w wyglądaniu na swój wiek, jednak jeśli można dodać sobie witalności za pomocą makijażu, to uważam, że warto umieć z tego narzędzia skorzystać 🙂 .

Dla osób borykających się z tym tematem, przygotowałam ofertę Indywidualnego kursu makijażu i/lub Analizy kolorystycznej z przeglądem zawartości kosmetyczki i listą zakupów oraz/lub makijażem pokazowym. Po kliknięciu w podświetlony na różowo tekst, dowiesz się więcej o moich kursach oraz różnych wariantach analizy kolorystycznej.

Koloryzacja włosów

Na zakończenie analizy kolorystycznej zawsze sięgam po wzorniki odcieni włosów i sprawdzam, które rodzaje koloryzacji oraz jaki odcień pasm byłby wskazany w konkretnym przypadku. U typów ciepłych zazwyczaj wskazane jest wzmocnienie intensywności i ocieplenie włosa.

Samodzielna praca z paletą barw

Po analizie wyposażam Klientkę w specjalnie dla niej dobrany wachlarz najlepszych i dobrych odcieni, aby mogła samodzielnie pracować z nowo odkrytą paletą barw. Wachlarz zawiera także spektrum barw neutralnych, będących podstawą codziennych stylizacji.

Look book Ciepłej Wiosny – wybrane strony

Look book Ciepłej Jesieni – wybrane strony

Przesyłam także obszerny treściowo look book jej typu urody oraz typu siostrzanego, aby mogła zagłębić się w świat swoich odcieni i dowiedzieć, jak łączyć poszczególne odcienie w stylizacje, które style modowe są wyjątkowo korzystne dla jej palety barw, po które desenie sięgać i jaką wybrać biżuterię oraz dodatki, a także jak się malować. Jest to kompendium wiedzy na temat obsługi swojego typu urody.

Jeśli czujecie kolorystyczny niedosyt, zapraszam na mój Instagram, Facebook i Pinterest.

Jeśli jeszcze nie czujecie się przekonane/i, aby skorzystać z usługi analizy kolorystycznej, zachęcam do poczytania opinii zadowolonych klientek w mojej wizytówce google.

Dziękuję za zajrzenie do mojej witryny i przeczytanie artykułu do końca!

Jak zawsze, pozdrawiam kolorowo!