W tej zakładce znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Klientki pytania. Dla Państwa wygody, podzieliłam zapytania tematycznie. Bardzo proszę o przeczytanie FAQ zanim zgłoszą się Państwo z zapytaniem do mnie, być może odpowiedź czeka już na Państwa w poniższym tekście 😊.

ZAKRES USŁUG

Nie, nie zajmuję się czesaniem fryzur ślubnych ani okolicznościowych. Choć ukończyłam kurs fryzur stylowych i perukarstwa, nie zajmuję się czesaniem. Wychodzę z założenia, że wykwalifikowani fryzjerzy zrobią to lepiej i sprawniej 😊, ja zaś skupiam maksimum uwagi na dopasowaniu wizażu do stylizacji i fryzury, jaką będzie miała Panna Młoda w dniu ślubu.
Nie, stylizacja brwi również nie znajduje się w zakresie moich usług.
Nie, nie zajmuję się trwałym przedłużaniem rzęs. Doklejam kępki rzęs lub rzęsy w pasku, jednak należy traktować tę usługę jako jednorazowy dodatek do makijażu.
Nie, zajmuję się ściśle wizażem 😊. Jest to dziedzina kreowania wizerunku, polegająca na odpowiednim dopasowaniu kolorystyki, rodzaju makijażu oraz kosmetyków do typu urody Klientki, właściwości Jej cery, stylizacji, w której wystąpi, Jej gustu oraz osobowości i temperamentu.
Makijaż prezentujemy na twarzy jako całość, bardzo ważne jest zarówno właściwe „pomalowanie” cery, jak i wycieniowanie powiek. Pod efektem końcowym podpisuję się swoim nazwiskiem, dlatego też nie wykonuję połowicznych makijaży, których rezultatu nie jestem pewna.

WIZYTA U WIZAŻYSTKI – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Tylko w przypadku, gdy Wie Pani, że ma alergiczną, łatwo ulegającą podrażnieniom cerę lub oczy i chce Pani uniknąć ewentualnych nieprzyjemności z tym związanych. Pracuję na bardzo dobrych kosmetykach charakteryzatorskich, niezmiernie rzadko zdarzają się jednak Panie z ekstremalnie uwrażliwioną, alergiczną cerą, które pragną się zabezpieczyć przed podrażnieniem. Rozumiem to i szanuję, dlatego uwzględniam opcję pracy na nieswoich kosmetykach, ale tylko w tych wyjątkowych przypadkach. Wolę i zdecydowanie częściej pracuję na swoich sprawdzonych produktach, tak więc nie ma potrzeby brać z sobą na makijaż własnej kosmetyczki.

Tak, najlepiej w tych czterech krokach:
1. Peeling i nawilżenie
Jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, dobrze jest wykonać peeling twarzy oraz ust w dniu makijażu lub dzień wcześniej i dobrze nawilżyć buzię oraz wargi. Tak przygotowana cera ładniej przyjmie bazę i podkład, a pomadka lepiej zaprezentuje się na nawilżonych i pozbawionych suchych skórek ustach. Codzienna pielęgnacja cery dobranymi do jej potrzeb kosmetykami oraz regularne złuszczanie naskórka jest gwarancją sukcesu, ponieważ na przesuszonej i chropowatej cerze nawet najlepsze podkłady nie będą prezentować się dobrze i nie zachowają takiej trwałości, jak w przypadku zadbanej cery. Warto też nawilżać specjalnym kremem lub serum cienką i wrażliwą skórę wokół oczu oraz powieki.
2. Depilacja i henna
Dobrze też jest zadbać o regulację nadprogramowych włosków z łuków brwiowych i górnej wargi, pamiętajmy jednak, że depilację wykonujemy najpóźniej na kilka dni przed makijażem, aby ewentualne zaczerwienienia i ranki zdążyły się zagoić. Wykonania henny na brwi i/lub rzęsy także nie pozostawiajmy na ostatni możliwy termin, gdyż w razie nieudanego bądź zbyt intensywnego przyciemnienia, wizażystka nie będzie miała zbytniej możliwości skorygowania nieprzewidzianego efektu.
3. Solarium i opalanie
Pamiętajmy, że cera podrażniona promieniami UV nie będzie współpracowała z bazą i podkładem. Zaczerwieniona skóra nie przyjmie podkładu ani bazy, oparzenie sprawi, że kosmetyki będą się na niej ważyć.
4. Przychodzimy bez makijażu
Jeśli to możliwe, przychodzimy bez makijażu, a jeśli koniecznie musimy się wcześniej pomalować, zróbmy to delikatnie, gdyż intensywny demakijaż podrażnia cerę i oczy, co utrudnia wykonanie makijażu od podstaw oraz zabiera czas przeznaczony na makeup w trakcie wizyty u wizażystki.

Z reguły nie, choć to zależy jeszcze od długości rzęs, stopnia ich zakręcenia oraz budowy oka. Jak by jednak nie było, zawsze da się wykonać makijaż 😊, więc nie traktuję przedłużonych bądź zagęszczonych rzęs jako przeciwwskazania do wykonania makijażu.

INDYWIDUALNY KURS MAKIJAŻU

Uprzejmie informuję, że ceny poszczególnych pakietów indywidualnych lekcji makijażu znajdą Państwo klikając w link do cennika moich usług – Cennik
Tak i tak 😊. Wychodzę z założenia, że dobrze jest najpierw zrobić przegląd kosmetyków i narzędzi już posiadanych, bo mogą one okazać się dobrze dobrane, w związku z czym nie będzie potrzeby kupowania nowych. Podczas kursu oczywiście w pełni korzystamy z zawartości mojego kufra, nie ma więc obaw, że czegoś nam w trakcie lekcji zabraknie.
Indywidualny kurs makijażu odbywa się w Szczecinie (ul. ks. St. Kozierowskiego 23/5, Pogodno). W przypadku indywidualnych lekcji makijażu nie dojeżdżam do Klientki z uwagi na optymalne warunki oświetleniowe i sprzętowe, których potrzebujemy w trakcie kursu.

Zależnie od już posiadanych umiejętności i stopnia zaawansowania Klientki w sztuce makijażu 😊, od 2,5 nawet do 4 godzin, dlatego też dobrze jest zarezerwować sobie na ten cel trochę więcej czasu, aby odbyć kurs bez pośpiechu i dodatkowego stresu.

W gorącym okresie tzw. sezonu ślubnego, tj. od początku kwietnia do końca września, łatwiej będzie umówić się na lekcję makijażu w dzień powszedni, ponieważ większość weekendów (wliczając w to także piątki) mam zarezerwowane na makijaże ślubne i okolicznościowe oraz plenerowe sesje zdjęciowe. Rezerwując termin kursu, najlepiej zgłosić się z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Planując umówienie się na indywidualny kurs makijażu warto też brać pod uwagę porę roku i warunki oświetleniowe – bardziej komfortowo maluje się za dnia, gdy jest jeszcze widno, nawet gdy doświetlamy się specjalnymi lampami.
Odpowiedź brzmi TAK 😊. Cytując założycielkę mojej macierzystej szkoły charakteryzacji: „Każdego da się nauczyć choćby podstawowych technik makijażu, nawet jeśli ta osoba nie ma ku temu predyspozycji lub wrodzonych zdolności manualnych”. Zgadzam się z tymi słowami w całej rozciągłości. Będziemy tak ćwiczyć i tłumaczyć, aż wszystko stanie się jasne. Uczciwie uprzedzam, że po zakończonym kursie trzeba systematycznie ćwiczyć samodzielnie, aby pojawiły się pierwsze efekty, nie można też się zrażać niepowodzeniami, bo te, jak w przy nauce każdej nowej umiejętności, z pewnością będą się pojawiały. Weź głęboki oddech, odpocznij i spróbuj narysować tę kreskę jeszcze raz, drobnymi, krótkimi ruchami, tak jak ćwiczyłyśmy na kursie 😊. Jestem pewna, że sobie poradzisz!
Odpowiedź jest dość prosta. Nie chcąc narażać Was, drogie Klientki, na bardzo wysokie koszty takich lekcji makijażu, opracowałam skondensowany kurs w pigułce, podczas którego poznajemy niezbędne techniki i narzędzia pracy. Chcąc rozciągnąć kurs na kilka lub kilkanaście spotkań, należałoby pomnożyć cenę pojedynczego kursu razy liczbę spotkań. Wolę, abyście miały szansę dowiedzieć się ode mnie najważniejszych informacji, poznać moje triki makijażowe, a ćwiczyć i utrwalać wiedzę w domu (po odbytej lekcji wypuszczam Kursantki z materiałami pomocniczymi). W razie wątpliwości, zawsze można do mnie zadzwonić po poradę 😊.
Jest to jednorazowy kurs makijażu, podczas którego wprowadzam Klientki w techniki pracy z kosmetykami kolorowymi i profesjonalnymi pędzlami i narzędziami, a efekty tego szkolenia będą zależne od Was determinacji, systematyczności i samodzielnej pracy z uzyskaną wiedzą oraz materiałami pomocniczymi. Pamiętajmy, że dziewczyny z youtube lub instagrama też nie nauczyły się tego, co potrafią, w jeden dzień. Mój kurs ma wyposażyć Was w niezbędną wiedzę i pomoce naukowe, a rozwinąć te umiejętności można wyłącznie przez praktykę we własnym zakresie😊.
Nie wydaję dyplomów poświadczających zdobyte umiejętności, gdyż nie szkolę moich Klientek do pracy z innymi osobami, a jedynie na ich własne potrzeby (jak sama nazwa wskazuje, jest to Indywidualny kurs makijażu). Na zakończenie kursu oferuję coś bardziej praktycznego 😊 – materiały pomocnicze, które ułatwią usystematyzowanie wiedzy i późniejszą samodzielną pracę z makijażem w domu.
Nie jestem szkoleniowcem, w związku z czym nie uczę innych wizażystek bądź osób pragnących nabyć kompetencje w tej dziedzinie lub tytuł zawodowy. Jak już wyżej wspomniałam, oferuję Klientkom indywidualną naukę makijażu, nie zaś szkolenia dla osób z branży wizażowej bądź aspirujących do niej 😊.

ŚLUBNA ANALIZA KOLORYSTYCZNA

Oczywiście, ślubna analiza kolorystyczna odpowiada na to, jakże istotne dla Panien Młodych, pytanie. Jeśli planujesz zakup sukni ślubnej i zadajesz sobie pytanie: „Jaki odcień bieli sukni ślubnej mi pasuje?”, to jesteś we właściwym miejscu. Podczas ślubnej analizy kolorystycznej ustalimy, który z odcieni bieli ślubnej jest dla Ciebie najbardziej twarzowy: chłodna biel kredowa, czysta mroźna biel, złamana biel śmietankowa, écru, ciepły odcień szampana a może pastelowe odcienie różu/brzoskwini lub różanego beżu.
Jak najbardziej, ślubna analiza kolorystyczna jest usługą przeznaczoną dla Panien Młodych, które chcą dowiedzieć się, jak skomponować gamę ślubnych kolorów przewodnich oraz jaki odcień bieli sukni ślubnej wybrać, aby pasował do ich typu urody.
Oczywiście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientek, stworzyłam spersonalizowane wzorniki odcieni ślubnych oraz bieli ślubnej, które wysyłam Klientkom drogą mailową po zakończeniu usługi ślubnej analizy kolorystycznej. Wzornik taki można pobrać na smartfona i korzystać z niego w trakcie zakupów. Dzięki temu nie musisz pamiętać o zabieraniu ze sobą wzornika w wersji papierowej, ponieważ zawsze masz go w zasięgu ręki w pamięci telefonu.

Tak, tym również zajmuje się ślubna analiza kolorystyczna. Letnie wesele w stylu garden party będzie wymagało zdecydowanie odmiennej oprawy kolorystycznej niż np. zimowy ślub w stylu Anny Kareniny bądź jesienna uroczystość w stylu boho.

Tak, jest to porada z zakresu zarówno ślubnej analizy kolorystycznej, jak i stricte stylizacji ślubnej, której chętnie Ci udzielę 🙂
Jak najbardziej, na szczęście istnieją triki pozwalające zmodyfikować nietrafiony odcień bieli sukni ślubnej i dopasować go do typu urody Klientki. Chętnie zdradzę Ci je podczas ślubnej analizy kolorystycznej, pamiętaj tylko, aby – w miarę możliwości – zabrać ze sobą próbkę materiału, z którego uszyta jest Twoja suknia ślubna.
W przypadku ślubnej analizy kolorystycznej, zaawansowanej analizy kolorystycznej oraz indywidualnej lekcji makijażu, dojazd z mojej strony nie jest możliwy, z uwagi na ograniczenia sprzętowe oraz nieodpowiednie światło w domu Klientki (potrzebuję konkretnych parametrów dot. temperatury i intensywności oświetlenia, współczynnika oddawania barw etc.). Zapraszam do swojej pracowni (Szczecin, Pogodno), gdzie mam odpowiednio oświetlone stanowisko charakteryzatorskie oraz niezbędny sprzęt 🙂

LOKALIZACJA I DOJAZD DO KLIENTA

Wykonuję makijaże w Szczecinie i okolicach, jestem mobilna, więc dojazd do Klienta nie stanowi problemu. Nie mam swojego atelier, z reguły dojeżdżam więc pod wskazany adres. Wyjątek stanowią dni, w których mam bardzo dużo zleceń i nie wyrobiłabym się z dojazdami lub kiedy wykonuję makijaż o późnej porze, gdy niezbędne jest dobre oświetlenie. W takich przypadkach zapraszam Panie do siebie na makijaż (Szczecin, Pogodno), mam tu bowiem komfortowe stanowisko charakteryzatorskie i odpowiednie oświetlenie.
W Szczecinie, na obszarze Lewobrzeża, gdy wykonuję makijaż u Klientki, nie pobieram dodatkowej opłaty za dojazd. Poza Lewobrzeżem doliczam koszt dojazdu do ceny makijażu (1 zł za 1 km liczone w dwie strony, dojazd i powrót).
Tak, jednak przy większych odległościach (więcej niż 50 km od Szczecina) mam swoje minimum, jeśli chodzi o ilość chętnych do pomalowania Pań (5 osób, łącznie z Panną Młodą). Nie doliczam za to dodatkowych opłat za czas spędzony w podróży.
Zarówno makijaże jak i kurs makijażu wykonuję u siebie (Szczecin, Pogodno). W przypadku makijażu istnieje możliwość dojazdu do Klienta (zapytaj o warunki dojazdu do Klienta: KONTAKT).

REZERWACJA TERMINU I PŁATNOŚĆ

Bardzo proszę o zapoznanie się z cennikiem moich usług, który znajdą Państwo tutaj.
W tzw. sezonie ślubnym (kwiecień-wrzesień) w dni weekendowe (piątek, sobota, niedziela) – jak najprędzej, nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Z reguły łatwiej jest się umówić w dzień powszedni (zdarza się, że można śmiało umawiać się z dnia na dzień), jednak jeśli tylko wiemy, że będziemy potrzebować profesjonalnego makijażu, lepiej przystąpić po poszukiwania wizażystki niezwłocznie. Poza sezonem ślubnym można próbować umawiać się na bieżąco.
Tak, pobieram zadatek na poczet rezerwacji terminu. W przypadku makijażu – 50 zł, zaś lekcji makijażu – 100 zł. Więcej informacji na temat zadatków i rezerwacji terminów oraz płatności mogę Państwu wysłać na adres mailowy, w tym celu proszę o kontakt.
Niestety nie, płatności przyjmuję w formie gotówki bądź przelewu bankowego.

BON PODARUNKOWY 

Zakupiony u mnie voucher na makijaż lub kurs makijażu uprawnia osobę obdarowaną do skorzystania z jednorazowej usługi makijażu okolicznościowego bądź indywidualnego kursu makijażu. Typ makijażu okolicznościowego (makijaż wieczorowy, makijaż cery dojrzałej, makijaż na studniówkę lub Sylwestra, makijaż retro lub karnawałowy) określa osoba obdarowana (konkretny typ makijażu nie jest wyszczególniony w bonie, co pozwala osobie obdarowanej na dużą dowolność). W przypadku indywidualnej lekcji makijażu osoba obdarowana może skorzystać z lekcji makijażu dziennego, lekcji makijażu wieczorowego lub obu tych technik, jednak przypadku bonu podarunkowego na indywidualny kurs makijażu to Państwo określają zakres lekcji przy zakupie bonu, z uwagi na różnicę w cenach poszczególnych pakietów kursu. Osoba obdarowana może dokonać pewnych zmian w ramach zakupionego pakietu (więcej na temat Indywidualnego kursu makijażu dowiedzą się Państwo klikając ten link: INDYWIDUALNA LEKCJA MAKIJAŻU).
Jak najbardziej istnieje taka możliwość, należy jedynie dokonać niewielkiej dopłaty, tak by wyrównać cenę (próbny makijaż ślubny oraz makijaż ślubny różnią się cenowo od makijażu okolicznościowego). Cennik znajdą Państwo tutaj: CENNIK
Nie wysyłam bonów za granicę, jednak oczywiście jest taka możliwość, aby otrzymali Państwo ode mnie bon podarunkowy w wersji elektronicznej do samodzielnego wydruku.
Mogą Państwo dokonać wpłaty gotówką lub przelewem bankowym. Zazwyczaj przekazuję bony osobiście, w tym celu najczęściej umawiam się z Klientami w mieście lub zapraszam ich do siebie (Szczecin, Pogodno). Jest też możliwość wysłania bonu drogą pocztową (opłaty pocztowe po stronie Kupującego).
Bon nie przepadnie, jednak w takim przypadku trzeba liczyć się z koniecznością dopłaty w wysokości 30 zł za każdy miesiąc po okresie upływu daty ważności bonu.

ZAAWANSOWANA ANALIZA KOLORYSTYCZNA

Nowoczesna zaawansowana analiza kolorystyczna jak najbardziej jest w stanie określić, jakim typem urody jest Klientka poddająca się tej usłudze. Analiza kolorystyczna, którą oferuję, rozróżnia 12 typów urody (w razie potrzeb, w wersji poszerzonej nawet 16-18 typów urody), pozwala również zidentyfikować domieszki innych typów kolorystycznych w urodzie Klientki. Wynik zaawansowanej analizy kolorystycznej jest zindywidualizowany i precyzyjny, ponieważ komponuję specjalnie na potrzeby Klientki paletę najlepszych oraz dobrych odcieni poszczególnych kolorów (rzadko kiedy zdarzają się „podręcznikowe” typy urody bez żadnych domieszek, dlatego też tak ważne jest dla mnie wskazanie Klientce – oprócz całościowej palety kolorów Jej typu urody – także tę skomponowaną indywidualnie na Jej potrzeby). Podczas analizy kolorystycznej wskazujemy także siostrzany typ urody, aby Klientka wiedziała, które barwy może pożyczać z jego palety.
Oczywiście, zadaniem analizy kolorystycznej jest określenie typu urody Klientki oraz wyposażenie Jej w materiały pomocnicze, ułatwiające dalszą samodzielną pracę z kolorami właściwymi dla Jej urody. Po analizie kolorystycznej Klientka otrzyma ode mnie wzornik kolorów właściwych dla Jej typu urody, dodatkowo indywidualnie skomponowaną paletę najlepszych i dobrych kolorów w postaci wzornika do pobrania na telefon oraz obszerny kilkunastostronicowy skrypt z opisem typu urody Klientki (charakterystyka typu urody, opis pasujących kolorów, przykłady łączenia kolorów ubrań, opis pasującego makijażu oraz propozycje stylów modowych szczególnie pasujących danemu typowi kolorystycznemu).
Tak, podczas analizy będziemy rozmawiać o zasadach zestawiania barw na podstawie koła barw. Kwestia ta będzie również poruszona w skrypcie opisującym typ urody Klientki.
Analiza kolorystyczna może wskazać, które odcienie kosmetyków byłyby korzystne, jednak w trakcie usługi nie będziemy skupiać się na makijażu, a na zidentyfikowaniu Twojego typu urody i doborze odpowiednich do niego kolorów podczas pracy z chustami kolorystycznymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dobrać odcienie kosmetyków do makijażu pasujących do typu urody, możesz wybrać usługę zaawansowanej analizy kolorystycznej poszerzonej o makijaż pokazowy, który na Tobie wykonam. Jeśli zaś Twoim celem jest nauka makijażu na własne potrzeby, wybierz indywidualny kurs makijażu, podczas którego dowiesz się, jakie odcienie kosmetyków są odpowiednie do Twojego typu urody oraz jak ich używać (jak wykonać makijaż dzienny lub wieczorowy na sobie od podstaw).
Rezultaty prób ustalenia swojego typu urody na podstawie internetowych źródeł lub nawet specjalistycznych publikacji książkowych z zakresu zaawansowanej analizy kolorystycznej i teorii koloru, rzadko kiedy są skuteczne. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim, niewyćwiczonemu oku ciężko będzie wychwycić niuanse kolorystyczne urody, nie wspominając o niedostatecznym przygotowaniu teoretycznym na temat cech kolorów, takich jak temperatura, walor oraz chromatyczność barwy. Po drugie, nie dysponując odpowiednimi pomocami, w postaci specjalistycznych chust, ram i wzorników kolorystycznych, nie jesteśmy w stanie zweryfikować naszych przypuszczeń, co do typu urody, jakim mniemamy, że możemy być. Trzeci aspekt, to nieodpowiednie oświetlenie – temperatura światła dziennego zmienia się wraz z porą dnia i/lub stopniem zachmurzenia, światło sztuczne zaś często ma zbyt ciepłą (żółtą) lub zbyt chłodną (niebieską) barwę i również zaburza nasze postrzeganie barw. Warto wybrać się więc do profesjonalnego kolorysty, który będzie w stanie określić wszystkie wyżej opisane cechy typu urody Klientki oraz zrobi to w odpowiednich warunkach oświetleniowych (światło o odpowiedniej temperaturze oraz współczynniku oddawania barw).
Nie, analizę kolorystyczną wykonuję tylko w swojej pracowni, gdyż tutaj dysponuję oświetleniem o niezbędnych parametrach: właściwą barwą światła oraz odpowiednio wysokim współczynnikiem oddawania barw.