Wykształcenie

Z pasji i wykształcenia – wizażystka, makijażystka profesjonalna, charakteryzatorka teatralno-filmowa, perukarka, a wreszcie kolorystka i stylistka ślubna. Przygotowanie zawodowe zdobywałam w Poznaniu oraz Warszawie (zawodowo działam natomiast głównie na obszarze Szczecina i okolic). Tyle można wyczytać z dyplomów, natomiast co mogę powiedzieć ja sama o dwóch najważniejszych dla mnie dziedzinach – makijażu i analizie kolorystycznej? Zapraszam do lektury!

Makijaż z mojej perspektywy…

Według mnie makijaż daje niemal nieograniczoną możliwość kreowania wizerunku zgodnie z naszymi aktualnymi potrzebami, preferencjami i nastrojem. Daje sposobność do radosnego eksperymentowania z wyglądem, umożliwiając wybór spośród wielu dostępnych stylów i opcji. Ta sama osoba zupełnie inaczej zaprezentuje się wieczorową porą w ponadczasowej i ultra kobiecej czerwonej pomadce i kocich kreskach na powiekach, a diametralnie różnie będzie postrzegana podczas ważnego spotkania służbowego, nosząc stonowany i dyskretny makijaż biznesowy, który podkreśli jej kompetencje i pozycję zawodową. Możliwości w makijażu jest wiele (drapieżne smoky eyes, bogaty glamour, klasyczny makijaż beauty etc.), wizażystka zaś jest przewodnikiem i doradcą w świecie makijażowych wyborów.

Czerpię swą wiedzę i inspiracje z różnych źródeł: historii mody, dokonań bardziej doświadczonych wizażystek i charakteryzatorów o międzynarodowej renomie, zaawansowanej analizy kolorystycznej, wnikliwej obserwacji twarzy mijanych codziennie osób, czy wreszcie przeczesywania zasobów Internetu w celu analizowania i katalogowania setek zdjęć celebrytów, aktorek i modelek. Najważniejsze i najbardziej elektryzujące jest jednak zawsze spotkanie w prawdziwym życiu z Klientką, gdy przychodzi do mnie po makijaż i świetne samopoczucie. Obserwuję Waszą urodę i rozkładam ją w głowie na czynniki pierwsze, wsłuchuję się w Wasze opowieści i oczekiwania, by finalnie przetworzyć wszystkie te dane w wizaż, który trafi w Wasz gust, podkreśli temperament i stworzy spójną całość ze stylizacją, którą wybrałyście na tę wyjątkową okazję. Niełatwe zadanie, wymagające dobrego obopólnego zrozumienia i otwarcia się, jednak efekty takich spotkań bywają magiczne…

Malując Was, zawsze też staram się zachować Waszą autentyczność, chcę byście to Wy były widoczne zza makijażu, a nie na odwrót (chyba, że taki właśnie jest cel – zaszaleć i tego jednego dnia stać się zupełnie kimś innym). Ogromnie też lubię pokazywać Wam w trakcie wykonywania makijażu, co macie w swoich twarzach niezwykłego, jakie są największe atuty Waszej urody, których istnienia dość często nie jesteście świadome, abyście z większą życzliwością i miłością własną patrzyły na siebie również na co dzień, a nie tylko w wersji full makeup. To taka moja mała-wielka misja i wkład w to, abyśmy my, Kobiety, czuły się ze sobą dobrze i miały dla siebie mniej krytyki, a więcej życzliwości, zrozumienia i serca <3.

Klucz do zrozumienia koloru…

Niezwykle pomocna w tej misji okazuje się także moja druga (lecz nie mniej ważna) miłość: zaawansowana analiza kolorystyczna. To dzięki niej „czytam” Waszą urodę, dostrzegam niuanse kolorystyczne skóry, włosów, czerwieni warg, koloru i stopnia przejrzystości tęczówek, odcienia bieli białkówek, koloru delikatnych żyłek prześwitujących przez skórę etc. Analiza kolorystyczna jest dla mnie „królową nauk” w pracy w branży beauty – kluczem do udanego makijażu oraz dobrze dobranej garderoby. Pozwala ona ustalić, jakim typem urody jesteście, dzięki czemu mogę wydobyć na światło dzienne i uwydatnić Waszą prawdziwą urodę i potencjał. Uwielbiam „dokopywać” się do undertonów Waszej skóry, określać walor oraz chromatyczność Waszej urody i finalnie otaczać Was kolorami, w obecności których Wasz typ urody budzi się do życia i rozkwita – skóra ożywia się i optycznie wygładza, jaśnieją cienie pod oczami, a spojrzenie zaczyna „iskrzyć”, czerwień warg zyskuje naturalnie piękne podbarwienie, a Wy wyglądacie młodo, witalnie i promiennie. Wyposażone w tę wiedzę, wiecie już jakie kolory wybierać w ubiorze i makijażu na co dzień oraz jak zestawiać ze sobą barwy, aby to Wasza uroda, była na pierwszym planie i jaśniała swoim naturalnym blaskiem, zamiast nieświadomie gasić ją nietrafionymi odcieniami.

Po przeprowadzonej analizie kolorystycznej czuję się jak po fantastycznej wędrówce, którą odbyłam z Wami po świecie kolorów. Za każdym razem daje mi to wielką satysfakcję i radość z ułożenia wszystkich elementów tej unikatowej kolorystycznej układanki. Z mojej perspektywy analiza kolorystyczna to także świetna okazja do lepszego poznania siebie, docenienia tego, co już mamy i zaprzestania zmieniania na siłę tego, co dała nam natura. Poza tym, to po prostu świetna zabawa i okazja do rozwoju osobistego.

Zapraszam Was zatem, spotkajmy się i odkryjmy razem Wasze naturalnie piękne Ja!