Analiza kolorystyczna – na czym polega, po co się ją wykonuje?

Analiza kolorystyczna jest usługą pozwalającą na określenie typu urody klientki przy użyciu specjalistycznych akcesoriów kolorystycznych. Za pomocą wzorników i chust jestem w stanie zbadać parametry naturalnej kolorystyki klientki: temperaturę (tony ciepłe/chłodne), walor (kolory jasne/ciemne), chromatyczność (przygaszone /czyste) oraz określić jak kontrastowe bądź harmonijne powinny być zestawy noszonych przez nią kolorów. Wiedza ta pozwala mi wyodrębnić główny atrybut kolorystyczny klientki (tzw. key color characteristic), który wskaże, do której grupy spośród 12 typów urody się ona zalicza.
Jeśli chcesz poznać cennik poszczególnych pakietów usługi, przewiń tekst do końca, a jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega analiza kolorystyczna, zapraszam do lektury!

Zgaszona Jesień w kompatybilnej z właściwościami jej urody palecie barw zgaszonych, ciepłych i średniociemnych

Znając swój typ urody, znacznie łatwiej dokonuje się wyborów podczas zakupów ubrań i kosmetyków. Dodatkowo, jeśli czujesz, że chcesz odchudzić swoją szafę i kosmetyczkę, a wreszcie mieć się w co ubrać i czym się malować, analiza kolorystyczna przyjdzie Ci z pomocą. Otrzymasz przewodnik po świecie Twoich kolorów i nauczysz się obsługiwać swoje naturalne barwy w ubiorze oraz makijażu, dzięki czemu Twój wizerunek nie będzie już dłużej dziełem przypadku.

Zgaszona Jesień w swoich najlepszych odcieniach

Analiza kolorystyczna – dla kogo?

Analiza kolorystyczna jest dla każdego, mogą z niej skorzystać panie oraz panowie niemal w każdym wieku (nie poleca się wykonywania analizy u dzieci, gdyż ich kolorystyka będzie się jeszcze zmieniała). Wiedza, którą uzyskujesz podczas analizy jest aktualna niemal przez całe życie (dopiero przy zmianach w pigmentacji, np. przy intensywnym siwieniu, warto wykonać analizę powtórnie, aby określić w którym kierunku zmieniła się nasza uroda).

Jak to działa?

Podczas analizy kolorystycznej określam typ urody klientki oraz składam dla niej paletę odcieni, które stworzą idealne tło dla jej naturalnej kolorystyki. Dzieje się tak, gdyż pasujące nam barwy są zbieżne z parametrami naszej urody (mają ten sam co my walor, temperaturę i nasycenie), przez co odmładzają nas i upiększają: rozjaśniają i optycznie wygładzają cerę, minimalizują zaczerwienienie skóry i cienie pod oczami, rozświetlają spojrzenie, intensyfikując kolor tęczówek, ładnie wybarwiają usta, podbijając naturalny kolor czerwieni warg. Analogicznie, nosząc kolory spoza swojej palety optycznie się postarzamy, gdyż kolory te wydobywają  mankamenty urody: ziemiste tony skóry, zasinienie pod oczami, żyłki, naczynka i przebarwienia, do tego gaszą blask tęczówek i przyciemniają (w niekorzystny sposób) lub rozmywają kolor ust. Stajemy się nijakie, smutne i przygaszone. Na szczęście, znając swój klucz kolorystyczny, możemy temu zapobiec.

Zbieżna z właściwościami kolorystycznymi melanin modelka paleta zgaszona (z lewej) i zbyt jaskrawa gama czysta

Zgaszona Jesień w swoich odcieniach neutralnych oraz ciepłych różach vs chłodne czyste róże

Dlaczego warto umówić się do kolorysty?

Bardzo ciężko jest samodzielnie zdiagnozować się kolorystycznie, gdyż decydujące o naszej urodzie podtony (undertones) ukrywają się pod powierzchnią skóry i bez narzędzi kolorystycznych (wzorniki, ramy i chusty), a także specjalistycznego oświetlenia (o odpowiedniej temperaturze, natężeniu i współczynniku oddawania barw), w większości przypadków nie jesteśmy w stanie samodzielnie ich zinterpretować. Podczas analizy rozkładam na czynniki pierwsze Waszą urodę i przepuszczam ją przez kolorystyczne sito, dzięki czemu poznajemy Wasz walor, temperaturę, stopień nasycenia barw oraz kontrastowość urody. Dominująca cecha (tzw. key color characteristic) zakwalifikuje Was do konkretnego typu urody i odkryje całe spektrum barw stworzonych dla Waszej urody. Dodatkowo wskaże siostrzany typ urody, od którego możecie zapożyczyć część barw do swojej palety.

Właściwy dla urody modelki zgaszony łosoś vs jaskrawy koralowy róż

 

Przytłumiony jagodowy fiolet współgra z urodą Soft Autumn, podczas gdy jaskrawa purpura ją gasi

Zgaszony odcień teal (ciepły turkusowo-morski ton) vs zbyt jaskrawa tonacja aqua i hot turquoise

Współgrający z urodą modelki zgaszony pomarańcz vs jego jaskrawy wariant

Właściwa dla Zgaszonej Jesieni żółć miodowa/kamelowa vs jaskrawa żółć właściwa typom czystym

Zgaszona Jesień w przydymionym ciepłym makijażu pasującym do urody vs zbyt chłodny i krzykliwy makeup

Jak samodzielnie poruszać się w świecie barw po analizie kolorystycznej?

Jak już wspomniałam, zapewniam materiały, które ułatwią Wam zapoznanie się z paletę barw oraz samodzielne składanie z nich gotowych stylizacji, a także dopasowanie kolorów i wykończenia kosmetyków do makijażu (ciepła i chłodna uroda będzie się różniła nie tylko temperaturą, ale i matowym bądź odbijającym światło wykończeniem makijażu). Wśród oferowanych w ramach analizy pomocy znajdują się: look booki Waszego typu urody oraz typu siostrzanego (kilkunastostronicowe kompendium wiedzy na temat konkretnej pory roku), indywidualny wzornik pasujących Wam barw, zbiorcza paleta kolorów Waszego typu oraz wzornik sugerowanych odcieni pomadek (wszystko w formie elektronicznej do pobrania na telefon). Otrzymasz ode mnie także najwyższej jakości papierowy wachlarz Twoich najlepszych kolorów poszerzony o barwy, które możesz pożyczać od swojego typu siostrzanego, aby zakupy ubrań były łatwiejsze.


Podsumowanie: korzyści płynące z poznania swojego typu urody:

  • zawsze dotąd aktualne pytanie: „jakie kolory mi pasują”, odejdzie w niepamięć, gdyż otrzymasz gotową paletę barw właściwych dla Twojej urody,
  • dowiesz się, jak łączyć kolory, by tworzyły piękne stylizacje,
  • docelowo odchudzisz szafę, ale jej zawartość wreszcie będzie spójna kolorystycznie, przez co łatwiej i szybciej stworzysz efektowne zestawy (pożegnasz się z poranną frustracją pt. „nie mam się w co ubrać”)
  •  dowiesz się, jaki kolor włosów oraz rodzaj koloryzacji będzie dla Ciebie najbardziej korzystny,
  • przestaniesz nosić wyłącznie jeden kolor (niech zgadnę: czarny, szary lub neutralne beże?) 🙂
  • odmłodzisz się optycznie i dodasz sobie witalności,
  • nauczysz się pięknie „oprawiać” kolorami swoją naturalną urodę,
  • jeśli skorzystasz z opcji analizy poszerzonej o przegląd zawartości kosmetyczki i/lub makijaż pokazowy dla Twojego typu urody, stworzę dla Ciebie indywidualną listę kosmetyków, co znacząco ułatwia zakupy oraz samodzielne wykonywanie makijażu dziennego i wieczorowego.

7-analiza-kolorystyczna-szczecin-magdalena-lowkiet-kolorystka-wizazystka
Wybierz rodzaj analizy dla swoich potrzeb (także jako bon podarunkowy):

Oprócz podstawowej analizy kolorystycznej, możesz także skorzystać z opcji dodatkowych. Wszystkie warianty usługi (wraz z cennikiem i czasem trwania) rozpisałam dla Ciebie poniżej:
Oferuję trzy zakresy usługi:

– Analiza kolorystyczna (ok. 2 godz.) – 400,00 zł
Polega na określeniu typu urody klientki w wyniku pracy z ramami kolorystycznymi, wzornikami
i specjalistycznymi chustami. Po zakończonej usłudze klientka otrzymuje obszerne materiały dodatkowe, które pomogą jej zapoznać się z cechami swojego typu kolorystycznego i tworzyć zbieżne z nim stylizacje.

– Analiza kolorystyczna z przeglądem kosmetyczki (ok. 2,5 godz.) – 550,00 zł
Po ustaleniu typu urody klientki, zajmiemy się także przeglądem zawartości jej kosmetyczki, podczas którego dokonam selekcji kosmetyków pod względem właściwej kolorystyki i wykończenia. Stworzymy też listę proponowanych kosmetyków kolorowych do makijażu, które warto zakupić dla uzupełnienia zawartości kosmetyczki.

– Analiza kolorystyczna z przeglądem kosmetyczki i makijażem pokazowym – 720,00 zł (3,5 – 4 godz.)
Po ustaleniu typu urody Klientki i dokonaniu przeglądu kosmetyczki, wykonuję makijaż pokazowy. Jest to najbardziej pasujący do danego typu urody makijaż, który uwzględnia właściwą kolorystykę i wykończenie kosmetyków, gdyż w zależności od wyniku analizy, będą nam pasowały bardziej matowe lub błyszczące kosmetyki, pełne lub połowiczne krycie itp., co ma znaczenie dla odświeżenia i odmłodzenia urody. Tutaj także tworzymy listę potrzebnych kosmetyków.

Jeśli chcesz nauczyć się jedynie samodzielnego wykonywania makijażu, bez wcześniejszego poznania typu urody, polecam inną usługę – Indywidualny kurs makijażu.

Możesz także wykupić korzystny cenowo pakiet analizy kolorystycznej i lekcji makijażu:

– Analiza kolorystyczna + indywidualny kurs makijażu dziennego (2 spotkania) – 900,00 zł
Podczas pierwszego spotkania ustalę Twój typ urody, by przy okazji lekcji makijażu jeszcze dokładniej i celniej zaprezentować Ci najwłaściwszą dla Twojego typu urody kolorystykę i wykończenie makijażu dziennego.

– Analiza kolorystyczna + indywidualny kurs makijaż dziennego i wieczorowego (3 spotkania) – 1400,00 zł
Jak wyżej, określamy najpierw Twój typ urody, by przy późniejszych spotkaniach jeszcze skrupulatniej przeprowadzić Cię przez najlepszy dla Twojej pory roku makijaż dzienny i wieczorowy. Łączymy siły zarówno od strony zaplecza kolorystycznego, jak i właściwego pod kątem techniki wykonania makijażu dziennego i wieczorowego od podstaw.

Każdą z usług można zakupić na prezent w formie vouchera (bonu podarunkowego). Więcej informacji na temat bonów znajdziesz tutaj.

Jak się przygotować do analizy kolorystycznej?

Masz już umówione spotkanie ze mną? To świetnie! Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek ułatwiających przygotowanie się do naszego kolorystycznego spotkania:

√ unikaj świeżej opalenizny (naturalnej lub z solarium), nie korzystaj także bezpośrednio przed analizą z opalania natryskowego,

√ nie wykonuj zabiegów kosmetycznych mocno podrażniających skórę (głębokie peelingi, kwasy, laser, mezoterapia igłowa etc.),

√ przyjdź z dokładnie zmytym makijażem (mam na myśli także resztki tuszu, który czasem trudno precyzyjnie usunąć), a jeśli to niemożliwe – w bardzo delikatnym makijażu, którego zmycie nie podrażni skóry i nie spowoduje przekrwienia białkówek,

√ wstrzymaj się z odświeżeniem henny brwi i rzęs, makijażem permanentnym oraz zagęszczaniem/przedłużaniem rzęs – te czynniki mogą wpłynąć na wynik analizy,

√ jeśli planujesz koloryzację włosów na odcień inny niż zazwyczaj, zaczekaj z tym do analizy,
√ weź ze sobą gumkę do włosów/opaskę/spinkę (chcemy odsłonić twarz, najlepiej więc będzie związać włosy i spiąć grzywkę),

√ zdejmij biżuterię z okolic twarzy i szyi (dotyczy to też okularów),

√ jeśli masz tendencję do przekrwienia białkówek, weź z sobą krople do oczu redukujące zaczerwienienie,

√  unikaj kolorowych soczewek kontaktowych,

√ załóż jasną, w miarę jednolitą górę garderoby (ramiona zakryte, niezbyt głęboki dekolt),

√ w dniu analizy powstrzymaj się od używania perfum w okolicy dekoltu i szyi (dbam o to, by moje chusty kolorystyczne nie odbarwiły się oraz nie nabrały zapachu w kontakcie z perfumami),

Uwaga: jeśli masz chwilowe problemy zdrowotne wpływające na kolorystykę urody, np. anemię (także ciążową) czy problemy z wątrobą, odczekaj i umów wizytę, gdy Twoje wyniki się poprawią.

Są to wytyczne, które pozwalają mi na sprawniejsze wykonanie analizy. Jeśli nie jesteś w stanie spełnić ich wszystkich, skontaktuj się ze mną i przedstaw sytuację, a na pewno będę w stanie zaproponować korzystne rozwiązanie, abyśmy mogły się spotkać i przeprowadzić dla Ciebie analizę kolorystyczną :).


Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana do wykonania analizy kolorystycznej, zachęcam do zapoznania się ze zweryfikowanymi opiniami moich Klientek w mojej wizytówce google maps.

Do zobaczenia na Twojej analizie kolorystycznej!

Umów się na analizę kolorystyczną