Indywidualny kurs makijażu – kto może skorzystać?

Moje indywidualne lekcje makijażu skierowane są do Pań chcących nauczyć się pracy ze swoją urodą – zarówno tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z makijażem, jak i bardziej zaawansowanych adeptek sztuki makijażu, chcących zweryfikować lub uzupełnić posiadane umiejętności. Z moich kursów korzystają zarówno nastolatki, jak i świadome siebie, dojrzałe kobiety – wiek nie jest tutaj żadną przeszkodą. W moim odczuciu w makijażu użytkowym chodzi o to, by umieć przysłużyć się swojej urodzie, umiejętnie wydobywając z niej to, co mamy najpiękniejsze oraz wiedzieć jak korygować i odwracać uwagę od ewentualnych mankamentów i dokładnie tego Cię nauczę. Stawiam na mocno zindywidualizowane podejście do klientki, dlatego też wszystkie techniki i triki makijażowe, które Ci „sprzedam” będą odpowiednie dla Twojej urody (budowy twarzy, kolorystyki itd.).

Co muszę już umieć, aby przyjść na lekcję makijażu?

Nic. Uroczyście oświadczam, że możesz mieć w kosmetyczce wyłącznie puder i wiekową maskarę oraz uważać się za makijażowe beztalencie, a i tak damy radę nauczyć się choćby podstawowych technik makijażowych. Brzmi nieprawdopodobnie? Pozwól, że przedstawię Ci najczęstsze (nieuzasadnione) obawy moich klientek, o których same mi opowiedziały już podczas kursu:

1. „Powinnam już coś umieć, zapisując się na lekcję makijażu”
Fałsz! Przychodzisz do mnie po to, by się uczyć, a nie dawać popis posiadanych umiejętności :). Zaczynamy od zupełnych podstaw lub od poziomu, z którego będziesz się czuła na siłach. Możesz być kompletnym amatorem w dziedzinie makijażu i nie posiadać zdolności manualnych – nie robi mi to różnicy. Liczy się chęć i dobra atmosfera, resztę zostaw mnie ;).

2. „Mam za mało kosmetyków, aż wstyd pokazywać…”
Nie musisz mieć żadnych kosmetyków, a już na pewno nie powinnaś dokupować byle czego w ciemno przed naszym spotkaniem. Podczas lekcji będziemy korzystać głównie z zasobów mojego kufra, a w trakcie spotkania sporządzimy dla Ciebie indywidualną zakupową listę produktów i akcesoriów do makijażu z półki cenowej, która będzie Ci odpowiadać.

3. „Jestem za stara na naukę makijażu”
Czy wiesz, że znaczną część moich kursantek stanowią dojrzałe kobiety, które z różnych przyczyn wcześniej nie miały dla siebie czasu i dopiero teraz chcą zacząć się malować? Makijaż tzw. cery dojrzałej jest wymagający tylko pod kątem nauczenia się… używania niewielkiej ilości dobrej jakości kosmetyków, z którymi Cię zapoznam.

Jak wygląda kurs, czego się nauczę?

Dzielę moje kursy na dwie główne kategorie: makijaż dzienny/do pracy oraz makijaż wieczorowy, natomiast styl każdego z nich dobieramy indywidualnie do urody oraz Twoich preferencji. Możesz wybrać, czego chcesz się uczyć: makijażu dziennego „no makeup”, makijażu biznesowego a może wieczorowego smokey eyes lub francuskiego makijażu z kocią kreską i czerwonymi ustami? Praktycznie wszystkie rodzaje makijażu można dopasować do urody każdej z nas, trzeba tylko wiedzieć, jak je zmodyfikować na indywidualne potrzeby i tą wiedzą służę Ci podczas lekcji.

Kurs ma postać intensywnego warsztatu praktycznego (z jednoczesnym szczegółowym omówieniem teorii): uczymy się, jak patrzeć na swoją twarz oraz jak używać akcesoriów do wykonywania makijażu, by docelowo umieć samodzielnie stworzyć swój makijaż od podstaw. Kurs obejmuje naukę makijażu korekcyjnego (maskujemy mankamenty) oraz upiększającego (wydobywamy mocne strony), wykonanego „na dwie ręce”: ja maluję etapami jedną stronę Twojej twarzy, Ty odwzorowujesz pod moim czujnym okiem makijaż krok po kroku na drugiej połowie swojej buzi, co pozwala poznać właściwe ruchy i zakres pracy pędzli oraz konsystencję i właściwości używanych podczas lekcji kosmetyków.

Kurs makijażu dziennego obejmuje:

 • analizę zawartości kosmetyczki klientki (przegląd kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych oraz posiadanych akcesoriów do wykonywania makijażu),
 • analizę kształtu twarzy, oka oraz ustalenie rodzaju cery i dobranie do niej odpowiedniego rodzaju podkładu,
 • omówienie akcesoriów oraz kosmetyków kolorowych używanych w tworzeniu makijażu,
 • omówienie i dobór kolorystyki makijażu stosownie do urody klientki
 • praktyczną naukę: doboru podkładu, ukrywania cieni pod oczami, poprawnego nakładania na kości policzkowe różu, rozświetlacza i bronzera (dzienne konturowanie twarzy), delikatnego cieniowania oka, korygowania kształtu brwi makijażem, rysownia na powiekach kreski, która nie wymaga wielkiej precyzji, podkręcania rzęs zalotką i tuszowania ich bez ryzyka odbitek na powiekach, make up ust i wielu innych przydatnych trików.

Lekcja makijażu dziennego trwa zazwyczaj od 2,5 do 4 godz. w zależności od potrzeb.
Koszt: 370 zł

Kurs makijażu wieczorowego jest rozszerzeniem wszystkich wyżej opisanych etapów i technik o następujące elementy (opcjonalnie):

 • naukę konturowania twarzy za pomocą korektora, bronzera, różu i rozświetlacza,
 • intensywniejsze cieniowanie oka,
 • doklejanie na powiekach błyszczących pigmentów,
 • nauka rysowania kociej kreski (na życzenie),
 • nakładanie pomadki o wyrazistym, wieczorowym odcieniu oraz korygowanie kształtu ust za pomocą kombinacji konturówki do ust i pomadki,
 • nauki doklejania sztucznych rzęs (na życzenie).

Lekcja makijażu wieczorowego trwa zazwyczaj od 2,5 do 4 godz. w zależności od potrzeb.
Koszt: 440 zł

Łączony kurs makijażu dziennego i wieczorowego obejmuje wszystkie opisane wyżej etapy nauki makijażu dziennego i wieczorowego rozłożone na 2 spotkania, z których każde może potrwać od 2,5 do 4 godz.
Koszt: 750 zł

Możesz wykupić także korzystny cenowo pakiet indywidualnej lekcji makijażu i analizy kolorystycznej:

Indywidualny kurs makijażu dziennego + analiza kolorystyczna (2 spotkania) – 600 zł
Dzięki tej usłudze poznasz swój typ urody i właściwe Ci spektrum kolorów (ubrań i kosmetyków) oraz nauczysz się wykonywać na sobie makijaż dzienny/do pracy.

Indywidualny kurs makijażu dziennego i wieczorowego + analiza kolorystyczna (3 spotkania) – 950 zł
Poznasz swój typ urody oraz nauczysz się wykonywania makijażu dziennego i wieczorowego na własne potrzeby. Jest to najbardziej rozbudowany pakiet obejmujący aż 3 spotkania.

Po odbytym kursie zapewniam:

 • zredagowany na Twoje indywidualne potrzeby skrypt ze szczegółowym opisem wykonania makijażu krok po kroku,
 • lista zakupów indywidualnie dobranych kosmetyków i akcesoriów,
 • graficzny wykaz pędzli do makijażu oka z opisem ich funkcji,
 • ilustracje prezentujące wykonanie makijażu oka „krok po kroku”,
 • graficzny schemat konturowania twarzy z użyciem korektora, bronzera, różu i rozświetlacza,
 • możliwość umówienia się na dodatkową 2-godz. lekcję podsumowującą i utrwalającą wiedzę (koszt 100 zł).
 • po kursie z analizą kolorystyczną zapewniam także kompendium wiedzy na temat Twojego typu urody (wzorniki „Twoich” kolorów oraz obszerny look book Twojego typu urody, w którym znajdziesz informacje na temat łączenia barw w stylizacjach, najbardziej pasujących Ci stylów modowych, dużo informacji na temat makijażu, odcienia włosów i wiele innych cennych porad).

Jak przygotować się do indywidualnego kursu makijażu?

 • zabierz se sobą kosmetyczkę, abym mogła wykonać przegląd jej zawartości (kosmetyki, pędzle, akcesoria do wykonywania makijażu etc.) – może okazać się, że nie będziesz musiała wymieniać wszystkich posiadanych kosmetyków/akcesoriów,
 • jeśli to możliwe, przyjdź bez makijażu (zyskamy na czasie, a oczy i skóra niepodrażnione demakijażem, będą lepiej przyjmowały kosmetyki, zmniejszymy także ryzyko łzawienia oczu),
 • nie dokupuj kosmetyków ani pędzli przed lekcją makijażu (to zbędny wydatek, gdyż podczas lekcji stworzymy indywidualną listę potrzebnych Ci kosmetyków i akcesoriów),
 • nie musisz zabierać ze sobą notatnika – wszystkie materiały pomocnicze otrzymasz ode mnie bezpośrednio po kursie lub w ciągu kilku dni drogą mailową (także skrypt podsumowujący lekcję makijażu).

Bon podarunkowy na kurs makijażu

Istnieje możliwość zakupienia vouchera na indywidualny kurs makijażu (dziennego i/lub wieczorowego) oraz kurs połączony z analizą kolorystyczną. Więcej na temat bonów podarunkowych dowiesz się, klikając tutaj.

Dodatkowe informacje

 • w miarę możliwości umawiaj się na lekcję rano lub w ciągu dnia (nauka makijażu trwa od 2,5 do 4 godz., zdecydowanie lepiej chłonie się wiedzę ze świeżym umysłem),
 • ze względu na makijaże ślubne, nie umawiam lekcji makijażu w piątki i soboty, a w sezonie ślubnym (od maja do września) także w czwartki.

Więcej informacji na temat indywidualnego kursu makijażu znajdziesz się tutaj: (FAQ i Cennik)

Umów się na kurs makijażu