Czym jest ślubna analiza kolorystyczna?

Ślubna analiza kolorystyczna jest usługą z zakresu stylizacji ślubnej i pomaga przyszłej pannie młodej w wyborze odcienia bieli sukni ślubnej oraz palety kolorów ślubnych, które uwydatnią jej urodę. Ślubna analiza kolorystyczna nie określa całej palety kolorów pasujących do typu urody klientki, celuje zaś w stworzenie wyjątkowej i spersonalizowanej stylizacji ślubnej oraz spójnej z nią kolorystycznie i stylistycznie oprawy wesela (pomaga określić gamę ślubnych kolorów przewodnich, które zostaną zastosowane jako dodatki ślubne, dekoracje sali, wiązanka ślubna, a nawet sukienki dla druhen). Jeśli chcesz poznać cennik poszczególnych pakietów usługi, przewiń tekst do końca, a jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega ślubna analiza kolorystyczna, zapraszam do lektury!

slubna-analiza-kolorystyczna-szczecin-magdalena-lowkiet
Odcień bieli ślubnej…

Na etapie wyboru sukni ślubnej warto pamiętać, że nie każdej z nas będzie do twarzy w klasycznej, czystej, chłodnej bieli, z kolei części pań będzie wybitnie nie do twarzy w tak teraz modnych pastelowych bądź pudrowych odcieniach bieli. W dniu ślubu chcemy czuć się pewnie, pięknie i jaśnieć wewnętrznym blaskiem, dlatego tak ważny jest wybór właściwego odcienia bieli (kredowa mroźna biel, off white, ivory, écru a może szampan?) oraz gamy kolorów towarzyszących, które zastosujemy w makijażu, dodatkach i dekoracjach sali. Zaprezentuję teraz na przykładzie mojej modelki, Zgaszonej Jesieni, jak wygląda efekt ślubnej analizy kolorystycznej w praktyce.


Przyjrzyjmy się najpierw bieli ślubnej sukni. Słowiańska uroda bardzo często jest przygaszona (chłodniejsza lub cieplejsza) czyli lekko przyszarzała, stąd czyste odcienie bieli pozbawione domieszek beżu (częścią składową beżu jest szarość), wyglądają na nich bardzo źle, wydobywając z cery, oczu, włosów i czerwieni warg ziemiste tony. Moja modelka ma na sobie suknię w odcieniu złamanej ciepłej bieli, czyli po prostu w tonacji podbarwionej przybrudzonym ciepłym beżem. Typom zgaszonym (Soft Autumn i Soft Summer) pasuje też lekka opalenizna, która optycznie wyrównuje ich karnację (cała reszta pań, za wyjątkiem niektórych typów chłodnych, powinna unikać nadmiernej opalenizny, przygotowując się do ślubu, gdyż nie będzie ona służyła ich urodzie w zestawieniu z tak dużą ilością bieli).


Ślubna koloryzacja włosów a typ urody

Kolejnym ważnym aspektem jest odcień włosów. U Zgaszonej Jesieni świetnie wyglądają efekty przełamujące jednolity kolor, jak ombre/sombre czy delikatne refleksy. Taka koloryzacja świetnie podkreśla ich delikatną, pozbawioną kontrastów urodę. Odwrotnie jest np. u typów czystych, które świetnie wyglądają właśnie w jednolitej tafli koloru włosów, która wzmacnia ich naturalnie silne kontrasty i pomaga urodzie rozkwitnąć. Podczas ślubnej analizy kolorystycznej podpowiem, w którą stronę powinna zmierzać Twoja koloryzacja włosów.


Gama kolorów ślubnych

Przejdźmy do palety kolorów, które pojawią się w makijażu panny młodej oraz stworzą oprawę wesela. Zgaszona Jesień, jak wszystkie ciepłe typy urody, nie ma zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o chłodny odcień różu, a jak wiadomo, jest on bardzo wdzięcznym, kobiecym i często wykorzystywanym odcieniem ślubnym. W takim przypadku sięgamy po tonacje łososiowo-brzoskwiniowe, które będą wyglądały szczególnie dobrze w towarzystwie złota oraz różowego złota (rose gold). Tak też postąpiłyśmy w tym przypadku – naszą paletę tworzy zgaszony łosoś (lekko przybrudzona wersja tego koloru), złoto, rose gold, złamana ciepła biel i neutralny beż.


Makijaż ślubny dopasowany do urody i stylu uroczystości

Bardzo ważnym aspektem przygotowań ślubnych jest wybór właściwego makijażu. Makijaż ślubny musi być trwały, ale i perfekcyjnie dopasowany do naturalnej kolorystyki urody panny młodej. W moim odczuciu nie powinien jej przytłaczać ani być maską, spod której nie widać noszącej go osoby. Musimy trafić nie tylko z temperaturą użytych kosmetyków (tonacje ciepłe, chłodne lub neutralne), kontrastowością (nie każdemu pasują ostre graficzne czarne kreski czy wyraziste usta, czasem lepiej rozdymić makeup), walorem (część typów urody potrzebuje delikatnych pastelowych tonacji, podczas gdy inne ożywiają się dopiero w dość ciemnych odcieniach, które są dla nich jak najbardziej naturalne) oraz wykończeniem makijażu (część z nas pięknieje w błyszczącym makijażu, podczas gdy niektóre urody prezentują się dużo korzystniej w matach).

Make up opracowany dla Agaty jest bardziej intensywny i błyszczący niż codzienna wersja makijażu proponowanego Soft Autumn, jednak musimy pamiętać, że przy tak odświętnej i bogatej stylizacji (piękna suknia, niecodzienna fryzura, wyszukane dodatki), wizaż musi „udźwignąć” całość, aby nie znikł wśród wyżej wymienionych elementów.


Jak widać, nie ma tu mocnych kontrastów (naturalna brew, roztarte kreski oraz cienie), a wszystkie kolory (róż na policzkach, cienie do powiek, pomadka) korespondują ze sobą i tworzą harmonijną całość, gdyż taka jest właśnie uroda Zgaszonej Jesieni. Odcienie użytych kosmetyków są ciepłe i przygaszone, makijaż zaś nie jest matowy, gdyż ciepła uroda ożywia się i odmładza w wykończeniu odbijającym światło.


Biżuteria także została dopasowana do całości, stąd elementy rose gold (kolczyki, ozdoby włosów etc.) oraz złota.


Opisane wyżej kolory są stylistycznie uniwersalne i pięknie prezentują się zarówno w ślubnych klasycznych stylizacjach glamour, retro i vintage (np. Wielki Gatsby), a także w ślubach boho (tam proponowałabym ożywienie całości brudną zielenią oraz elementami bordo, najlepiej w ciepłym odcieniu, tj. maroon a nie burgundy). Nasza stylistyka utrzymana jest w klasycznym tonie glamour, jednak aby całość prezentowała się lżej, wplotłam tu także elementy suszonych traw.




W przypadku Zgaszonej Jesieni z powodzeniem można by także dodać do ciepłej palety element chłodny, jak szałwiowa zieleń czy szarość. Dzieje się tak, gdyż Soft Autumn ma w sobie zarówno ciepłe, jak i chłodne podtony (oczywiście z przewagą tonów ciepłych). Zobaczmy jak zaprezentuje się moja modelka z dodatkiem w postaci srebrzystej szarości.


Jak widać chłodny element nie wpłynął negatywnie na urodę Zgaszonej Jesieni, a jedynie wprowadził nieco inny, bardziej „zimowy”, mroźny nastrój.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy w wyborze odcienia sukni ślubnej i/lub kolorów dodatków, serdecznie zapraszam na kolorystyczną konsultację ślubną z możliwością poszerzenia jej o próbny makijaż ślubny (oraz docelowego umówienia się na makeup ślubny) dopasowany do typu urody. Ślubną analizę kolorystyczną przeprowadzam stacjonarnie (Szczecin). Z wielką przyjemnością pomogę Ci wybrać Twoje unikalne ślubne barwy!


Usługa ślubnej analizy kolorystycznej obejmuje następujące pakiety (do wyboru):

Dobór bieli ślubnej – gdy masz już zaplanowane kolory przewodnie oraz styl wesela, wahasz się natomiast, co do wyboru odcienia sukni ślubnej właściwego dla Twojej urody. Określamy również kolor i styl biżuterii ślubnej.
(ok. 45 min.)
Koszt: 70,00 zł.

Dobór gamy kolorów ślubnych – gdy masz już wybraną suknię, natomiast potrzebujesz porady, jak dobrać kolory przewodnie wesela, pasujące do Twojej urody oraz stylu wesela. Określamy także kolor i styl biżuterii ślubnej.
(ok. 1 godz.)
Koszt: 90,00 zł

Dobór bieli ślubnej i gamy kolorów ślubnych – kompleksowa usługa polegająca na dobraniu najkorzystniejszego dla typu urody Panny Młodej odcienia bieli ślubnej oraz materiału sukni, z którego będzie wykonana, a także dopełnienie stylistyki wesela gamą kolorów ślubnych odpowiednich dla typu urody Klientki oraz charakteru przyjęcia weselnego. W trakcie usługi określam również kolor biżuterii pasujący do urody Klientki.
(ok. 1,5 godz.)
Koszt: 130,00 zł

Ślubna analiza kolorystyczna (biel i kolory) i próbny makijaż ślubny – kompleksową usługę ślubnej analizy kolorystycznej poszerzamy o wykonanie próbnego makijażu ślubnego, z wykorzystaniem określonych wcześniej kolorów ślubnych.
(2,5 – 3 godz.).
Koszt: 350,00 zł*
*usługa doklejania rzęs ujęta w cenie

Jak przygotować się do ślubnej analizy kolorystycznej?
– weź z sobą zdjęcie sukni ślubnej (jeśli już ją masz) oraz inspiracje odnośnie stylu uroczystości , a także makijażu ślubnego, jaki Ci się podoba – dzięki temu będę w stanie lepiej zrozumieć Twoje oczekiwania,
– jeśli wybrałaś opcję samej ślubnej analizy kolorystycznej (bez próbnego makijażu ślubnego), możesz przyjść w delikatnym makijażu (ujednolicona cera, podkreślone oko i brew),
– jeśli wybrałaś opcję ślubnej analizy kolorystycznej wraz z próbnym makijażem ślubnym – przyjdź bez makijażu lub w bardzo delikatnym makijażu (zmywanie go zabierze cenny czas oraz może spowodować niepożądane zaczerwienienie skóry i oczu),
– nie opalaj się wcześniej (doradzę Ci, czy opalenizna jest wskazana w stylizacji ślubnej w przypadku Twojego typu urody) lub przyjdź w opaleniźnie o takim stopniu, jaki planujesz mieć w dniu uroczystości ślubnej,
– wstrzymaj się z farbowaniem włosów (doradzę Ci, jakie efekty kolorystyczne na głowie będą najkorzystniejsze dla Twojej urody) lub przyjdź w koloryzacji, którą chcesz mieć na ślubie (dopasuję próbny makijaż ślubny do tego efektu).

Informacje dodatkowe:
– w przypadku ślubnej analizy kolorystycznej nie ma możliwości dojazdu do klientki.

Więcej informacji na temat ślubnej analizy kolorystycznej znajdziesz tutaj: FAQ i CENNIK

Umów się na ślubną analizę kolorystyczną