Jeśli zastanawiasz się czasem…
– Jakie kolory powinnaś nosić, aby wyglądać młodziej?
– Którym typem urody jesteś?
– Jakie kolory ubrań i makijażu będą Ci pasowały?
– Jak się odmłodzić makijażem i ubiorem?
– Jak łączyć kolory ubrań i dodatków, aby do siebie pasowały?
… analiza kolorystyczna udzieli Ci odpowiedzi na powyższe pytania!

Cudownie jest odkryć swoje naturalne barwy i umieć się nimi posługiwać dla lepszego samopoczucia, większej pewności siebie i swobody, również podczas dokonywania wyborów w trakcie zakupów ubrań i kosmetyków. To także świetna zabawa i okazja do samorozwoju. Czytając dalej, dowiesz się więcej o samej usłudze oraz cenach poszczególnych pakietów.

 

Analiza kolorystyczna, czyli dlaczego jedne kolory nam służą, a innych powinnyśmy zdecydowanie unikać?

Nowoczesna analiza kolorystyczna jest bardzo precyzyjną metodą określenia typu urody, gdyż wyróżnia ona 12 podstawowych typów, a nie jak to miało miejsce dawniej – jedynie 4 głównych pór roku. Obecnie wyróżniamy po 3 podtypy dla klasycznego podziału na Wiosnę (Jasna, Ciepła, Czysta), Lato (Jasne, Chłodne Zgaszone), Jesień (Zgaszoną, Ciepłą, Głęboką) i Zimę (Chłodną, Czystą, Głęboką).

Każdy człowiek posiada w swojej naturalnej kolorystyce indywidualną mieszankę 3 cech koloru o różnym natężeniu. Jest to temperatura (ciepła – chłodna), chromatyczność, czyli nasycenie barwy (czysta – zgaszona) oraz walor (ciemny – jasny). Te właśnie cechy identyfikuję w trakcie analizy za pomocą specjalistycznych ram, wzorników oraz chust wybarwionych w odpowiedni sposób, przykładanych do twarzy Klientki. Jedna z wyżej opisanych cech będzie zawsze dominującą cechą urody osoby poddającej się analizie (key color characteristic) i pozwoli mi ona na przypisanie jej do konkretnego typu urody oraz wskazanie siostrzanego typu, od którego może zapożyczać niektóre barwy.

Analiza kolorystyczna wskaże też właściwe wykończenie kolorowych kosmetyków, gdyż niektóre z nas odmładzają się i odświeżają jedynie w matach, podczas gdy inne pory roku wyglądają pięknie wyłącznie w pełnym blasku makijażu. Porozmawiamy także o właściwym kolorze włosów, korzystając z wzornika odcieni pasm dla wszystkich 12 typów urody.

 

Czy analiza kolorystyczna naprawdę działa, czyli jakie znaczenie dla urody mają dobrze dobrane kolory?

Zdecydowanie tak! Odpowiednio dobrane kolory mają ogromne znaczenie dla naszej urody. Klientki bardzo często są zdumione wybitnie korzystnym wpływem barw z właściwej im palety kolorystycznej, która ma odświeżające i odmładzające działanie dla urody.

Podczas analizy, w zetknięciu z „naszymi” kolorami, cera wyraźnie się wygładza i ujednolica (znikają i wypłycają się drobne załamania skóry, rozjaśniają się przebarwienia, cienie pod oczami i zaczerwienienia, skóra rozpromienia się optycznie i nabiera zdrowego kolorytu), spojrzenie zaczyna się rozświetlać, znika efekt zmęczenia, gdyż optycznie rozjaśnia się białkówka oka, a tęczówki nabierają szlachetnego, głębszego, roziskrzonego koloru.

Stajemy się bardziej „wypoczęte” i wyraziste, zaczynamy kwitnąć na tle właściwych dla nas barw – oko otwiera się, gdyż jego oprawa staje się bardziej kontrastowa, zaś naturalna czerwień warg wzmacnia się i wygląda na muśniętą pomadką.

Używając kolorów z właściwej nam palety, zarówno w ubiorze jak i makijażu, oddajemy swojej urodzie ogromną przysługę, gdyż już w samym otoczeniu „naszych” kolorów wyglądamy, jakbyśmy nosiły lekki makijaż.

Analogicznie, nosząc ubrania i malując się w nietrafionych odcieniach, fundujemy sobie efekt zmęczenia, przytłoczenia, postarzenia, a nawet choroby. Niewłaściwe barwy tłamszą naszą urodę i zabierają jej blask – jest to negatywne działanie zjawiska o nazwie kontrastu równoczesnego, kiedy to kolor o cechach różnych od naszej urody zaczyna się intensyfikować w obecności naszych naturalnych barw i dosłownie „wysysać” z nas urodę.

Możecie się o tym przekonać, zaglądając do zakładki Blog, gdzie opisuję w artykułach poszczególne typy urody i pokazuję ich najlepsze oraz najgorsze barwy.

 

Możliwość wyboru pakietu analizy kolorystycznej (także jako bon podarunkowy)

Oferuję trzy zakresy usługi:

– Analiza kolorystyczna (ok. 2 godz.) – 250 zł
Polega na określeniu typu urody Klientki w wyniku pracy z ramami kolorystycznymi, wzornikami i specjalistycznymi chustami. Po zakończonej usłudze Klientka otrzymuje obszerne  materiały dodatkowe, które pomogą jej zapoznać się z cechami swojego typu kolorystycznego.

– Analiza kolorystyczna z przeglądem kosmetyczki Klientki (ok. 2,5 godz.) – 280 zł
Po ustaleniu typu urody Klientki, zajmiemy się także przeglądem zawartości kosmetyczki, podczas którego dokonam selekcji kosmetyków pod względem właściwej kolorystyki i wykończenia. Stworzymy też listę proponowanych kosmetyków kolorowych, które warto byłoby zakupić dla uzupełnienia kosmetyczki.

– Analiza kolorystyczna z przeglądem kosmetyczki i makijażem pokazowym – 400 zł (ok. 3,5 godz.)
Po ustaleniu typu urody Klientki i dokonaniu przeglądu kosmetyczki, wykonuję makijaż pokazowy. Jest to najbardziej pasujący do danego typu urody makijaż, który uwzględnia właściwą kolorystykę i wykończenie kosmetyków, gdyż w zależności od wyniku analizy, będą nam pasowały bardziej matowe lub błyszczące kosmetyki, pełne lub połowiczne krycie itp.,  co ma znaczenie dla efektu odświeżenia i odmłodzenia urody.

Jeśli chcesz nauczyć się jedynie samodzielnego wykonywania makijażu, bez wcześniejszego poznania typu urody, polecam inną usługę –  Indywidualny kurs makijażu
Możesz także wykupić korzystny cenowo pakiet analizy kolorystycznej i lekcji makijażu:

– Analiza kolorystyczna + indywidualny kurs makijażu dziennego (2 spotkania) – 550 zł
Podczas pierwszego spotkania ustalę Twój typ urody, by przy okazji lekcji makijażu jeszcze dokładniej i celniej zaprezentować Ci najwłaściwszą dla Twojego typu urody kolorystykę i wykończenie makijażu dziennego.

– Analiza kolorystyczna + indywidualny kurs makijaż dziennego i wieczorowego (3 spotkania) – 850 zł
Jak wyżej, określamy najpierw Twój typ urody, by przy późniejszych spotkaniach jeszcze skrupulatniej przeprowadzić Cię przez najlepszy dla Twojej pory roku makijaż dzienny oraz wieczorowy look. Łączymy siły zarówno od strony zaplecza kolorystycznego, jak i właściwego pod kątem techniki, wykonania makijażu dziennego i wieczorowego od podstaw.

Każdą z usług można zakupić na prezent w formie vouchera (bonu podarunkowego). Więcej informacji na temat bonów znajdziesz tutaj.

Materiały dodatkowe, w które wyposażam Klientki

Po analizie kolorystycznej nie zostaniesz sama z kolorystycznym mętlikiem w głowie 🙂 Niezależnie od wybranego pakietu, wyposażę Cię we wzornik Twoich najlepszych oraz dobrych kolorów, wyselekcjonowanych specjalnie dla Ciebie.

Jest to ważne, gdyż nawet przedstawicielki tego samego typu urody mogą się nieznacznie od siebie różnić najlepszymi barwami, warto więc wiedzieć, które odcienie są dla Ciebie szczególnie pochlebne, a które możesz zapożyczać od siostrzanego typu urody. Wzornik ten możesz pobrać na telefon i korzystać z niego podczas kupowania ubrań i kosmetyków.

Dodatkowo wyślę Ci kilkunastostronicowy look book szczegółowo opisujący Twój typ urody. Znajdziesz w nim informacje na temat sposobu łączenia kolorów ubrań w gotowe stylizacje, propozycje stylów modowych, w których Twoje kolory prezentują się szczególnie korzystnie oraz dużo wskazówek na temat kosmetyków i pasujących Ci makijaży oraz koloryzacji włosów.

Wysyłam także poglądowy wzornik dedykowanych dla Twojego typu urody pomadek. Dla zwolenniczek bardziej analogowych metod proponuję zakup wachlarzyka kolorystycznego z całą gamą kolorów danego typu urody. Jest to produkt od polskiego producenta, dostępny w jego sklepie internetowym.

Po pakiecie analizy kolorystycznej i lekcji makijażu otrzymasz ode mnie także materiały pomocne w samodzielnej praktyce, m.in. obszerny opisowy skrypt ze wszystkimi etapami makijażu, zredagowany specjalnie na Twoje potrzeby.

 

Jak przygotować się do analizy kolorystycznej?

– W miarę możliwości przyjdź bez makijażu bądź z bardzo delikatnym makijażem, niewymagającym nadmiernego pocierania przy zmywaniu go,
– nie zakładaj kolorowych soczewek kontaktowych,
– w miarę możliwości przyjdź ze związanymi włosami i odsłoniętym czołem,
– staraj się unikać opalenizny bądź odczekaj, aż zacznie zanikać (idealnie byłoby umówić się w momencie, gdy skóra nie będzie opalona),
– nie farbuj wcześniej włosów – podczas analizy porozmawiamy także o pasującym Ci kolorze,
– nie używaj tego dnia perfum w okolicy szyi (dbam o to, by moje chusty kolorystyczne przykładane do Twojej buzi, nie odbarwiły się w kontakcie z perfumami),
– jeśli to możliwe, ubierz jasną i jednolitą górę garderoby.

Mam nadzieję, że teraz czujesz się zachęcona do odkrycia siebie w zupełnie nowych barwach. Jeśli tak, zapraszam Cię na analizę kolorystyczną – okazję do nauki „obsługi” swojego typu urody oraz świetną przygodę po świecie kolorów w ubiorze i makijażu!

Umów się na zaawansowaną analizę kolorystyczną
Zaawansowana analiza kolorystyczna